| Numéro de produit | 67729 |
| EAN | 4062011289115 |
| Dikte | 2.5 mm |
| Breedte | 160 mm |
| As tollerantie | f7 |
| Diameter Huis | H7 |
| Dimensions | 500x160x2.5 mm |
| In voorraadkoppeling | 2025-11-05 |
| Lengte | 500 mm |
| Materiaal Technisch | Bronze (CuSn8P) |
| Matériel | Brons |
| Model 2 | BRO-MET L |
| Modèle | Glijplaat |
| Norm | DIN 1494 / ISO 3547 |
| Onderhoudplichtig | low maintenance |
| Temperatuur bereik | -40 up to +250 °C |
| Toepassing | High load capacity and stability at low abrasion. Because of perforations lubrication clearances are reduced to a minimum! |
| Type | PS |